Tijdens de voorbereidingen voor Nijmegen-Rotterdam zijn we helaas tot de conclusie gekomen dat het niet mogelijk is de 160 km lange wandeling te organiseren.

Dat Nijmegen-Rotterdam niet ‘gewoon’ door zou gaan, dat wisten we al langer. Maar met de nodige aanpassingen in het schema van wandelen en rusten en verzorgen zou het misschien lukken. We hielden alle ontwikkelingen van de coronamaatregelen in de gaten. Toch blijven we met een belangrijk punt zitten. De rusten in kantines worden in de coronamaatregelen gelijkgesteld aan horeca. De horeca moet tussen 0:00 en 6:00 uur sluiten. In die periode doen we drie rusten aan. De gemeente Bunnik werkte mee en wenste ons succes. Uit het mailtje blijkt dat men exact weet waar het over gaat. Maar in Nieuwegein en Oudewater was er geen ruimte voor een uitzondering. Dat betekent dat we in plaats van 20 km ongeveer 60 km tussen de binnen-rusten zouden hebben. Dat lijkt ons geen goede optie. Afwachten tot de coronamaatregelen soepeler worden is niet reëel. De voorbereidingstijd wordt simpelweg te kort. Wij gaan met de ervaringen van nu alvast aan het werk om op 17-18 september 2022 de 54e Nijmegen-Rotterdam te gaan wandelen met u.